Team Hostel
ul. Lechicka 23 B
02-156 Warszawa
Tel.: +48 22 609 08 89
Rezerwacje
Rezerwacji bezpośredniej można dokonać wypełniając Zapytanie rezerwacyjne / Booking question >>>

Fałszywe taksówki

Warszawa: Fałszywe taksówki naciągają turystów! 

W Warszawie turyści powinni szczególnie uważać na przewoźników, którzy podszywają się za taksówki, umieszczając na kogucie napisy TAK! lub TAKI. Przewoźnik Taki za kurs z Dworca Stadion na lotnisko może wziąć nawet 600 złotych.

Turyści z Zamościa przyjechali do Warszawy. Chcieli dostać się na lotnisko. Wsiedli do taksówki na Dworcu Stadion. „Kiedy dotarliśmy na miejsce, kierowca nie podjechał pod lotnisko, tylko skręcił na ubocze i zażądał 600 złotych. Nawet nie mieliśmy takiej sumy, więc kierowca powiedział, że mamy zapłacić 310 zł.”

Grzegorz Rybak, kierowca City Taxi i szef mazowieckiego oddziału Związku Zawodowego Taksówkarzy RP był oburzony - Za kurs ze Stadionu na lotnisko płaci się w zależności od korporacji 35 - 40 zł. Stawka 310 zł jest makabrycznie wysoka!

Klient otrzymał od kierowcy paragon fiskalny z zapłaconą przez niego kwotą. Są na nim dane kierowcy: imię, nazwisko i adres. Jednak pod wskazanym adresem mieszka zupełnie ktoś inny.

Po sprawdzeniu NIPu przewoźnika Jerzy Kułak, naczelnik miejskiego Wydziału Transportu Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń poinformował - To nie była taksówka, ten kierowca ma licencję na przewóz osób. Wyjaśnił - Nie obowiązują go stawki Rady Warszawy, które są ustalone dla kierowców działających na podstawie licencji taksówkowej.

Fragment za: TUR-info.com